19 sierpień 2008 Przestrzeń, egzotyka i ja…

19 sierpień 2008

Pierwsze godziny w Afryce spędziliśmy w Johannesburgu. To był sierpień dla mnie kochane lato, ale tutaj trafiłam akurat na środek zimy. W zasadzie to chętnie zamieniłabym moją zimę na afrykańską, ale wierze, że skoro mieszkańcy Afryki nie są przyzwyczajeni do mrozów to i 5-8 stopni dla nich jest to coś nieprzyjemnego.

Ja i pozostała część grupy byłyśmy przygotowane na zimno, miałyśmy kurtki, długie spodnie i swetry. Wiedziałyśmy, że jest zima, przejeżdżając przez ulice Johannesburga widziałam ludzi grzejących się na skrzyżowaniach przy ogniskach. Przechodnie byli ciepło poubierani, czapki, szaliki płaszcze. Zawsze Afryka kojarzyła mi się z upałami i pięknym słońcem. Mimo, że uprzedzono mnie o niskich temperaturach, trochę żałowałam, że znowu trzeba się ciepło ubierać. Jestem człowiekiem ciepłolubnym, więc każda konieczność założenia czegoś ciepłego w sierpniu jest dla mnie karą niezależnie od miejsca, w którym się znajduję. Jednak przy pierwszym postoju wiedziałam, że martwię się na zapas i kurtki raczej nie będą potrzebne.

IMG_1526

Po przepakowaniu bagażu wyruszyliśmy na upragnione safari. Kierowaliśmy się na północny wschód do miejscowości Dullstroom.

mapka 2

W ośmioosobowym busie miałam miejsce obok kierowcy. Wtedy jeszcze nie wiedziałam jak wiele zyskałam 🙂 ale o tym opowiem innym razem…

W Republice Południowej Afryki absolutnie oczarowały mnie przestrzenie. Fantastycznie było patrzeć przed siebie i widzieć kilometry, a może dziesiątki kilometrów przestrzeni. Zazwyczaj podróżowałam po Europie i mimo, że nie raz jeździłam autostradą, byłam w górach ale i nad morzem nigdzie nie widziałam tak dużej przestrzeni. Naprawdę czułam, że mogę swobodnie oddychać…

IMG_1653

IMG_1550

IMG_1585

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s