Sun City, czy to jest moja Afryka?

Sun City to dość kontrowersyjne miasto w Południowej Afryce. Jedni podziwiają to miejsce za jego architekturę i przepych, inni natomiast uważają za szczyt kiczu. A co ja o tym myślę? Hmm może to powiem na końcu wpisu 🙂

Rzeczywiście jest wielki przepych i widać wszechobecne bogactwo. Widać to już na bramie, a potem jest już coraz mocniej.

img_2878

img_2883

Sun City to miasto, kurort sama nie wiem jak to nazwać z kasynami, restauracjami, polami golfowymi. Historia tego miejsca mówi, ze założył to Rosyjski Żyd, który znalazł możliwość założenia kasyna w kraju, gdzie hazard był surowo zabroniony. No i trzeba przyznać, ze miał niesamowitą wizję. Ja tak tego bym nie wymyśliła.

Każdy znajdzie coś dla siebie.

Restauracje :

img_2869

img_2867

img_2874

Kasyna, nawet ja spróbowałam zagrać i wygrałam. Pierwszy i ostatni raz, a wygrana poszła na notesy, ale o tym opowiem innym razem.

img_-3

Ale też są fajne miejsca na spacery. Jest dla dzieci (ale i dorosłych) zaginiony świat. Niestety nie mieliśmy okazji poczuś symulowanego trzęsienia ziemi na moście, podobno są tam walące się skały, dym i inne atrakcje. My trafiliśmy na remont 🙂 Może następnym razem.

img_2783

img_2788

img_2840

img_-2

img_2842

A ciekawostka są wielkie drzewa rosnące przy alejach. Nie pamiętam ich nazwy ale pamiętam, że gdy mieszkałam z rodzicami to był w doniczce podobny mały kwiatek 🙂

img_2837

 

img_2838

A ja odkryłam kolorowy cukier 🙂

img_2870

A podsumowując… Dobrze, że zwiedziłam Sun City. Dobrze, że miałam okazję poznać to miejsce, ale szczerze mówiąc to nie mój świat. Sztuczna fala, sztuczny słoń, sztuczne trzęsienie ziemi.

To nie moja Afryka.

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s