A wiecie, że dziś jest Światowy Dzień Książki dla Dzieci?

To Tata zaszczepił we mnie miłość do zwierząt, a Mama miłość do podroży. To dzięki Nim nie boję się wyjeżdżać w nieznane, a każde zwierzę to przyjaciel (poza żabami, ale to temat na inny wpis 🙂 ).

Kiedy byłam bardzo malutką dziewczynką, Tata przywiózł mi prezent z Libii. Komplet pięknych, dużych książek o zwierzętach. Uwielbiałam je oglądać i wymyślać historię do ilustracji. Zamęczałam Tatę i Mamę, żeby mi poczytali 🙂 No, ale jak wytłumaczyć dziecku, że tego się nie da przeczytać :). Więc cierpliwie opowiadali ciekawe historie o zwierzątkach, czasem bajki a czasem po prostu wymyślaliśmy razem co to za stworzenia.

Piękne chwile dziecka :).

Mieliśmy Powszechny Atlas Świata i podróżowaliśmy palcem po mapie. Zawsze krzyczałam „tu pojadę”, „tutaj będę” przewracając kolejne kartki atlasu wędrowałam po całym świecie 🙂

Kolejnymi świetnymi książeczkami były wyklejanki. Z niecierpliwością wyczekiwaliśmy następnych edycji. Przyznaję uczciwie, że najlepszy w tym był mój starszy brat Filip. On był w tych wyklejankach niesamowity. Trochę psuł mi zabawę, bo za każdym razem, gdy zasiadałam do klejenia, okazywalo się, że już wszystko jest zrobione, ale po krótkich złościach zasiadaliśmy wszyscy i czytaliśmy różne opowiadania i baki.

 

Gdy byłam małą dziewczynką nie było dużo książek dla dzieci. Pamiętam książeczkę o Czerwonym Kapturku i Przygody Pana Kleksa.. Historię o Sierotce Marysi i inne. Nie było komputerów, tabletów a bajki można było oglądać tylko o 19:00, ale i tak rodzice potrafili rozbudzić w dzieciach wyobraźnię 🙂

Fajnie, że dziś jest Światowy Dzień Książek dla Dzieci. Powspominałam 🙂 Uświadomiłam sobie, że się spełniło 🙂 Podróżuję i teraz ja fotografuję dzikie zwierzęta i świat.

Miłej niedzieli 🙂

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s