nie zagłuszaj szumu lasu

11 kwietnia, niedziela, wiosna.

Od lat zmagam się z depresją i od lat żyłam w mroku. Siły dodawały mi moje psy i podróże do Afryki gdzie czułam się wolna.

Teraz jestem w Polsce, pierwsza wiosna w Polsce od kilku lat. Moje leczenie daje dobre efekty i mimo, że tęsknię za Afryką całą sobą to uczę się dostrzegać życie tu i teraz. W tych trudnych pandemicznych czasach każdy z nas żyje w stałym napięciu. Moja pani psycholog mówi, że jest to życie w traumie. Codziennie boimy się o zdrowie i życie swoje i bliskich, codziennie słyszymy o śmierci, niepewności jutra i zagrożeniu. To jest typowa trauma.

Jednak trzeba żyć. Przede wszystkim dla siebie, ale też dla najbliższych.

W poprzednim wpisie pisałam, że wybrałam życie. Bardzo skupiam się na terapii i na byciu tu i teraz . Pierwszy raz od lat widzę życie. Widzę każdy zielony listek, słyszę każdą nutę wyśpiewaną przez krzątające się przy gniazdach ptaki. Patrzę w niebo i widzę błękit.

Wiele osób zaczyna wiosnę od porządków w szafie. Ja natomiast zaczęłam od porządków w książkach. Przygotowałam książki, które chcę koniecznie przeczytać wiosną i latem.

Aha, przestaję mówić słowo „muszę”. Zastępuję go słowem „chcę”.

Nie, nie jestem zdrowa. Mam mnóstwo lęków, dopadają mnie chwile obniżonego nastroju, popadam w odrętwienia. Depresja będzie ze mną już całe życie. Ale w tej chwili cieszę się z efektów leczenia. I nawet gdyby ta poprawa miałaby trwać tylko kilka dni lub tygodni to ja ją chwytam i trzymam z całych sił.

Nie zagłuszam szumu lasu. Nie udaję, że jest inaczej.

Po prostu jestem TU i TERAZ.

Jeden komentarz na temat “nie zagłuszaj szumu lasu”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s